HİDROPAR HKTM

+90 904 444 580

Gebze Plastikçiler OSB. İnönü Mah. Cumhuriyet Cd. No:31 41400 / GEBZE / KOCAELİ / TÜRKİYE

KRS series robots, together with the knowledge of HKTM, experience of 20 years and advanced technology, have been designed for plastic injection molding machines. Thanks to their proven software, KRS series robots minimize the impact of robots on total cycle time by moving in synchronization with all the movements of your injection molding machine.

Thanks to the dynamic servo motors, high precision linear movement components of Bosch Rexroth and engineering, KRS series robots are able to keep their pace and positions for each cycle at pick and place, insert placement and quality control applications. With their internationally accepted software base, they complete the machine as they can be integrated accurately and easily into all plastic injection molding machines and applications.

KRS serisi robotlar, HKTM’nin bilgi birikimi, 20 yıllık sektörel tecrübesi ve ileri teknolojinin birleşimi ile plastik enjeksiyon makinaları için tasarlanmıştır. KRS serisi robotlar, kendisini ispatlamış yazılımı sayesinde enjeksiyon makinanızın her hareketiyle senkronize bir şekilde hareket ederek robotun çevrim süresine etkisinin minimum sürede kalmasını sağlar.

KRS serisi robotlar, Bosch Rexroth’un dinamik servo motorları, yüksek hassasiyetli doğrusal hareket bileşenleri ve mühendislik tasarımı sayesinde, parça alma, insert yerleştirme ve kalite kontrol uygulamalarında her çevrimde aynı hız ve aynı pozisyonlarda çalışabilme yeteneğine sahiptir. Uluslararası kabul görmüş yazılım tabanı ile tüm plastik enjeksiyon makina ve uygulamalarına kusursuz ve kolay entegre olup makinayı tamamlar.

Updating
Updating
Updating